Pripravil som pre vás porovnanie fotiek ubytovacieho zariadenia v stave pred fotením, kedy objekt fungoval s fotkami urobenými amatérskym fotoaparátom bez výraznej postprodukcie a fotkami, ako to vyzeralo po fotení. Verím, že Vás podobný príklad inšpiruje.

Prvou fotkou je veľká dominanta chaty a to jej altánok, ktorý poskytuje miesto pre hostí aj v prípade nepriazne počasia.

Na fotke je vidno pokus o zachytenie čo najširšieho priestoru a priestor je správne rozsvietený. Absencia správnej kompozície a kvality aparátu je značná.

Bolo potrebné zachytiť aj jednotnosť priestoru a krásny strop z prírodného materiálu. Majiteľom chaty je podnikateľ v oblasti stavebníctva.

Ako druhú fotku pre porovnanie si pozrieme kúpeľňu. V priestoroch podobného typu, ktoré sa nevyznačujú svojou veľkosťou je širokouhlý záber základom.

Amatérsky pokus o fotografiu robil čo mohol aby zachytil čo najviac z priestoru, avšak nesprávne vyšiel z miestnosti a zachytil väčšinou iba podlahu.

Takto vyzerá priestor v skutočnosti. Čisté prostredie a celistvé farby.

Fotka číslo tri nám ukáže porovnanie obývacieho priestoru, ktorý je veľmi priestranný a spojený s jedálňou a kuchynkou. Na amatérskej fotografii však veľký priestor nie je možné spozorovať.

Aj tu platí základné pravidlo, že čím širokouhlejší záber, tým lepšie zachytenie reality.

Poslednou zo série fotiek

je exteriér, kde veľký rozdiel na prvý pohľad nevidno, avšak kvalita záberu zaručuje aj pri nízkej veľkosti súboru zachovať obraz a využiť tak súbor pre potreby rýchleho načítania webstránky.

A na záver vyhotovená fotka profesionálnym fotografom.

Ďakujem Vám za pozornosť

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram